W zaplanowanych zajęciach , które odbyły się w dniach 16, 22 i 23 listopada odbyły się warsztaty  z szydełkowania . Czynnymi uczestnikami projektu byli seniorzy z Gminy Popielów. Udział w zajęciach wzięło  w sumie ponad 10 osób.Miejscem spotkań były sale udostępnione przez Samorządowe Centrum Kultury , Turystyki i Rekreacji w Popielowie.

Podczas projektu uczestnicy poznali podstawowe łańcuszki, słupki i półsłupki , czyli podstawowe sploty , które należy opanować w dziedzinie szydełkowania.  Na początku spotkania poznawaliśmy wspólnie te techniki , i to pozwoliło nam zrobić nasze pierwsze robótki. Aby poznać  techniki szydełkowania korzystaliśmy z tematycznych gazet , książek ,publikacji internetowych oraz z doświadczenia niektórych seniorek.

Podczas spotkań powstało wiele ciekawych prac , wśród których znalazło się  etui na telefon, szaliczki i przeróżne serwetki . Wszystkie prace Seniorzy  mogli zabrać do domu.

Po zakończeniu zajęć można stwierdzić , że zamierzony cel został osiągnięty. Ci z seniorów , którzy nigdy nie pracowali na szydełku  mieli okazję zapoznać się z tą metodą. Dla niektórych Pań był to powrót  do  szydełkowania- wspomnienie z czasów młodości , kiedy uczyły się tego od swoich mam. Stwierdziły , ze może to być doskonała forma na spędzenie czasu wolnego. Okazuje się , że takie prace wyciszają , usprawniają pracę rąk , pobudzają do myślenia ( należy liczyć oczka) .

Podczas tych spotkań seniorzy mieli również okazję porozmawiać  w języku niemieckim . Podczas przeprowadzonych spotkań odbywały się rozmowy w obu językach jednocześnie.

Pomysł zorganizowania takich spotkań bardzo się wszystkim spodobał. Seniorzy brali czynny udział w zajęciach, uważnie słuchali przekazywanych im informacji i chętnie wykonywali zaplanowane prace.Warsztaty wydały się na tyle ciekawe , że seniorzy w swoich domach odszukali stare , zapomniane kordonki i szydełka i w swoim domowym zaciszu zaczęli wykonywać  prace szydełkowe.Podczas każdego spotkania zorganizowany został dla wszystkich  poczęstunek w formie ciepłej kawy , herbaty i słodyczy.

Mając szydełka i kordonki będziemy mogli teraz częściej organizować podobne zajęcia podczas spotkań warsztatowych w SCKTiR w Popielowie. Okazało się , że zorganizowane zajęcia szydełkowe są dobrą formą  powrotu do przeszłości i tradycji .