W sobotni wieczór w Karłowicach odbył się muzyczny finał projektu „Podróż po Europie” realizowanego przez popielowskie Centrum Kultury.

W minionym tygodniu odbyło się sporo zajęć z najmłodszymi oraz seniorami. Przy realizacji projektu brali udział także partnerzy: Publiczna Szkoła Podstawowa w Karłowicach, Przedszkole Publiczne oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Popielowie.

Podsumowaniem działań był koncert plenerowy Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys pod batutą Klaudiusza Lisonia. Publiczność gromkimi brawami częstowała orkiestrantów, czekając na kolejne muzyczne rarytasy. Blisko dwugodzinny koncert był wyśmienitą okazją, nie tylko na podsumowanie projektowych działań, ale przede wszystkim na spotkanie z drugim człowiekiem. Bo na całe szczęście muzyka jest ponadpartyjna, ponadczasowa, ponadgraniczna.

Działania projektowe odbywały się  w ramach Marszałkowskiego Konkursu Grantowego „Opolskie EDUKO” realizowanego przez Muzeum Śląska Opolskiego dzięki środkom Samorządu Województwa Opolskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buł

Muzyczny finał w Karłowicach [ZDJĘCIA]