W ubiegłą sobotę zakończyły się warsztaty taneczne , które połączone były z nocowaniem  w Domu Kultury. Była to już kolejna inicjatywa realizowana w ramach dofinansowania ze środków Narodowego Centrum Kultury , program Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017.

Inicjatywa warsztatów  została złożona przez rodziców dzieci , które są zafascynowane  tańcem. W zajęciach wzięła grupa około sześćdziesięciu dzieci w wieku szkolnym.

W pierwszym dniu spotkania uczestnicy projektu spędzili czas na wspólnej integracji.

Na przygotowanym ekranie zaprezentowano pokaz slajdów przedstawiający występy, próby i wyjazdy taneczne grupy „Euforia”.

Na sali prowadzone były gry i zabawy dla wszystkich uczestników spotkania.

Pomimo deszczowej pogody, która skutecznie uniemożliwiła zorganizowanie ogniska , rodzice stanęli na wysokości zadania i został przygotowany grill. Wszystkie dzieci otrzymały poczęstunek w formie upieczonej kiełbaski . Dodatkowo rodzice zadbali o wyżywienie dzieci i w ramach inicjatywy własnej przygotowano smakołyki , owoce i napoje.

Atrakcją było wspólne nocowanie na sali , na przygotowanych materacach w śpiworach –  połączone z oglądaniem bajek i filmów familijnych.

Sobotnie zajęcia rozpoczęło wspólne śniadanie , po którym wszystkie dzieci udały się do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Popielowie.

Zajęcia taneczne odbywały się pod okiem trenerki , pasjonatki tańca .

Spotkanie rozpoczęło się wspólną rozgrzewką , do której dzieci zaprosiły swoich rodziców.

Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy , które w kolejności poznawały technikę akrobatyki i tańca z pomponami. Podczas gdy pierwsza grupa ćwiczyła z instruktor tańca , grupa druga intensywnie ćwiczyła na sali Domu Kultury .

Zajęcia miały charakter bardzo intensywny i trwały do godzin popołudniowych.

Podczas dnia zorganizowana była również przerwa obiadowa.

Dzieci były bardzo zadowolone z przebiegu warsztatów oraz z organizacji noclegu o czym świadczą wypełnione ankiety.