Obecnie w popielowskim Centrum Kultury odbywają się ferie zimowe zorganizowane dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zajęcia mają charakter warsztatowy, prowadzone są przez animatorów w większości sołectw gminy Popielów. Uczestnicy warsztatów rozwijają swoje pasje artystyczno – plastyczne, kulinarne, teatralne i taneczne. W drugim tygodniu ferii do zajęć feryjnych włączyła się Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami, organizując ciekawe zajęcia artystyczno – plastyczne i gier planszowych.

Co w marcu?

Dzień Kobiet

6 marca Centrum Kultury wspólnie z Radą Sołecką Popielowa uczci Dzień Kobiet, organizując nastrojowy wieczór z gościem specjalnym – Grzegorzem Stasiakiem, w scenerii włoskiej winnicy obsługiwanej przez panów kelnerów. Dodatkową atrakcję będzie oprawa muzyczna, o którą zadba orkiestra dęta Select Band. Jej muzycy złożą paniom romantyczno – humorystyczne życzenia. Zapowiada się wesoły, sympatyczny i artystyczny wieczór przy kameralnych stolikach nakrytych słodkim poczęstunkiem i lampką wina.

Wszystko gra!

Od marca zakwitnie również w gminie Popielów życie muzyczne. Ruszają zajęcia muzyczne, indywidualne, w Karłowicach i Popielowie. Muzycy będą uczyć młodzież i dzieci gry na pianinie, skrzypcach, tenorze, saksofonie, gitarze, puzonie, trąbce, keybordzie, i akordeonie.

Spotkanie organizacyjne połączone z krótkim, pokazowym koncertem odbędzie się w popielowskim Domu Kultury 28 lutego, w piątek, o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Aktorzy na scenę!

Również od marca ożyje scena w karłowickim Domu Kultury, dzięki reaktywowaniu dziecięcego koła teatralnego. Raz w tygodniu odbywać się będą warsztaty teatralne, podczas których ich uczestnicy będą kształcić swoje aktorskie umiejętności, pracować nad dykcją, mimiką, ruchem scenicznym, tworzyć scenariusze, przygotowywać dekoracje i kostiumy. Efektem całorocznej pracy koła teatralnego będą co najmniej dwa spektakle zaprezentowane na scenach popielowskiego i karłowickiego Domu Kultury. Planowane jest także w najbliższym czasie stworzenie koła teatralnego dla dorosłych. Zajęcia odbywać się będą w późniejszych godzinach wieczornych, które nie będą kolidowały z pracą i domowymi obowiązkami.